Квин Снајдер, тренерот на Јута Џез и тимот кој во моментов во НБА лигата има најдобар скор, ќе биде предводник на западната конференција на ол – стар викендот кој ќе се одржи на 7 март во во Атланта.

Јута има неверојатна серија од 20 мечеви во последните 21, меч, а единствениот пораз е од тимот на Денвер.

НБА лигата со оглед на сите проблеми кои се појавуваат во текот на сезоната, сеуште дефинитивно не го потврдила ол – стар викендот како сигурен настан, но се оди натаму во моментов дека ќе се одржи. Стандардно, екипите ги водат тренерите на екипите со најдобар скор во моментот.

 

sportmedia.mk