Страшната вест ја потресе Италија синоќа. Големиот талент на Лацио, Даниел Гуерини од генерацијата „2002“, почина во страшна сообраќајна несреќа во Рим.

Според првите информации, тинејџерот во автомобилот бил заедно со уште две лице кои исто така се здобиле со сериозни повреди.

Герини беше член на младинската селекција на Италија, а во Лацио дојде пред две недели од Торино, кога и наполнил 19 години.  Претходно играл во Фиорентина и во СПАЛ.

ФОТО: INSTAGRAM/GUEROOOO10

 

sportmedia.mk