Досегашниот десен бек на Спортинг Лисабон, Педро Поро и официјално е нов член на Тотенхем. Ова е големо засилување на десната бековска позиција за тимот на Антонио Конте. Како што и се најавуваше, трансферот е вреден 42 милиони фунти.

Ова е трансфер кој се чекаше во текот на денот, и на неколку минути до крајот на преодниот рок и Тотенхем го потврди доаѓањето на шпанскиот фудбалер.


sportmedia.mk