Хари Кејн е решен да си оди, да ја прифати понудата на Манчестер Сити, додека Тотенхем не сака да ги пушти. И токму затоа во знак на револт, капитенот на „спарси“ не дошол на првиот тренинг по враќањето од одмор. Факт е дека во клубот се гневни на потегот на Кејн и според медиумите во Англија, се подготвува жестока казна од страна на Тотенхем.

Дали тој потег на клубот ќе вроди со плод малку да се смири ситуацијата или пак ќе долее бензин на огнот што се вели народски, останува да се види.

 

sportmedia.mk