Актуелниот тренер на Спартак Москва, Доменико Тедеско, на крајот од оваа сезона може да се врати во Бундеслигата. Ајнтрахт Франкфурт го вклучи германскиот стратег во списокот на потенцијални кандидати за позиција.

Покрај Тедеско, раководството на Ајнтрахт како можни кандидати за тренерското место ги разгледува и Лусиен Фавре, Питер Бош, Ралф Рангник, Штефен Баумагарт и Жерардо Сеоане.

Сегашниот тренер на Ајнтрахт следната сезона најверојатно ќе се пресели на кормилото на Борусија (М).

 

sportmedia.mk