Левиот бек на Ајакс, Нико Таљиафико е на „мета“ на Интер. Самиот фудбалер истакна дека е „почестен“ што за него се интересира толку голем клуб.

„Мојот идол беше Хавиер Занети“, ќе рече Таљиафико пред вечерашното гостување кај Рома во Лигата на Европа, а на прашање што мисли за интересот од Интер.

„Секако дека годи интересот од таков голем клуб, со таква историја. Но, сега сум тука за друго нешто, а тоа е да се пласирам со Ајакс во полуфиналето од Лигата на Европа“, рече Таљиафико.

sportmedia.mk