Филип Талески ќе остане дел од тимот на Вардар и следната сезона, откако Македонскиот репрезентативец договори нова соработка со управата на клубот.

Иако тој имаше понуди повторно да замине во странство сепак, се реши да остане во Скопје, и да ги брани боите на Вардар и во слендата 2021/22 сезона.

Тој е еден од клучните играчи на моменталниот состав на Вардар, има солидна минутажа и тоа секако дека ни е потребно и за репрезентацијата каде што Талески игра сериозна улога.

sportmedia.mk