Во сабота се играат сите шест мечеви од 31.коло во ПМФЛ. Секако дека се очекува најинтересно да биде на Арената “Тодор Проески“ на натпреварот во кој се среќаваат Вардар и Работнички. Главен судија на овој дуел ќе биде Јосип Бартон од Скопје. На ФФМ, каде играат Шкупи и Македонија ЃП ќе суди Крумислав Ѓорѓиев од Штип, додека Александар Ставрев од Скопје ќе суди во Битола каде домашниот Пелистер ја дочекува Академија Пандев.

СУДИИ И ДВОЈКИ – САБОТА (13 Ч)

ПЕЛИСТЕР – А.ПАНДЕВ (А. Ставрев – Скопје)

РЕНОВА – БЕЛАСИЦА (М. Стојановски – Кичево)

СИЛЕКС – БОРЕЦ (Ј. Качевски – Струга)

ВАРДАР – РАБОТНИЧКИ (Ј. Бартон – Скопје)

ШКЕНДИЈА – СТРУГА ТЛ (С. Трпчевски – Кавадарци)

ШКУПИ – МАКЕДОНИЈА ЃП (К. Ѓорѓиев – Штип)

sportmedia.mk