Младиот 18-годишен голгетер Фитон Адеми, е промовиран за нов играч на Струга Трим Лум.

Фудбалерот кој што играше за младиот тим на Шкендија, ќе ја бара шансата за настап во Струга како позајмен играч во следната сезона.

Адеми потекнува од младинската школа на Шкендија, а станува збор и за играч кој има настапи за младата селекција на Македонија до 19 години.

sportmedia.mk