logo
logo
logo

Столе и Рајо немоќни против Барса, Сорлот со четири гола го “шекна“ Реал Мадрид!

Vecer | 19.05.2024

Столе и Рајо немоќни против Барса, Сорлот со четири гола го “шекна“ Реал Мадрид!

Вечерва се одиграа девет меча од 37.коло во Ла Лига, претпоследно за оваа сезона. Столе Димириевски и неговиот Рајо беа убедливи поразени од Барселона на нејзин терен со 3:0. Македонецот колку и да добро бранеше, сепак не можеше ништо повеќе да стори.

Интересно, Виљареал и Реал Мадрид одиграа 4:4, а сите четири голови за домашните беа дело на Сорлот кој за 15 минути просто го „шекна“ клубот од Мадрид.

Осасуна како гостин го декласира Атлетико Мадрид со 1:4.

 


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk