Роберто Гардија Парондо, некогашниот тренер на Вардар, со Египет стигна до полуфиналето на Олимписките игри во Токио.

За место во финалето неговата селекција ќе се бори против Франција.

Тој на својот Инстаграм профил сподели интересен детал, од стартот до сега носи едни исти чорапи, вели до сега се покажале како среќни.

 

sportmedia.mk