Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, има посебни причини за славје денеска.

„Дијамантот“ и еден од нашите најдобри играчи во националниот тим денеска полни 22 години.

Роден е на 24.09.1999 година во Скопје. По настапите во фудбалската школа „Форца“, Работнички, потоа се пресели во Фенербахче, од каде замина во Наполи.

Редакцијата на „Спортмедиа“ му посакува среќен роденден!

 

sportmedia.mk