Ракометарот на Нант, Валеро Ривера, против Барселона постигна гол кој што им пркоси на законите на физиката.

Тој ситугно ќе влезе во историјата на ракометот, а може да се рече дека е гол од невозможна позиција.

Шпанскиот ракометар од „мртов агол“ испрати шут кој што се чинеше дека нема да оди во гол, но кога топката удри во земјата, го смени правецот и заврши во мрежата.

Погледнете:


sportmedia.mk