logo
logo
logo

Сити го доби пехарот: Шампиони, шампиони…! (ВИДЕО)

Vecer | 19.05.2024

Сити го доби пехарот: Шампиони, шампиони…! (ВИДЕО)

Лудо славје на „Етихад“. Манчестер Сити со нова титула, четврта во низа. По завршување на мечот со Вест Хем на кој момците на Пеп Гвардиола славеа со 3:1, почна славјето на фановите на Сити, на играчитем на сите кои сакаат синиот Манчестер.

Потоа старо – новиот шампион го доби пехарот.

Нема што, Манчестер Сити и натаму е најдобар тим во Премиерлигата.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk