logo
logo
logo

Сити е во проблеми: Наводниот “силувач“ го тужи бившиот клуб, бара милиони!

Vecer | 20.11.2023

Сити е во проблеми: Наводниот “силувач“ го тужи бившиот клуб, бара милиони!

Позната е приказната со Бенџамин Менди, наводниот “силувач“ кој беше обвинет па потоа ослободен поради тоа дека не му беше докажана вина во скандалот со силување.

Тој во време на процесот беше играч на Манчестер Сити, но “граѓаните“ му го раскинаа договорот и сега се најдоа во небрано. Имено Менди сега го тужи својот бивш клуб и бара милиони и со право, ако се знае дека тој кога бил “шутнат“ од Сити воопшто не бил виновен. Менди си ги бара неисплатените плати од 2021 до 2023 година.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk