logo
logo
logo

Синот на Михајловиќ ќе биде тренер во Болоња!

Vecer | 18.05.2024

Синот на Михајловиќ ќе биде тренер во Болоња!

Прекрасен гест на раководството на Болоња. Имено како што јавуваат медиумите во Италија, синот на починатиот Синиша Мхајловиќ, Мирослав ќе биде тренер во клубот и тоа во младинските категории. Познато е дека легендарниот Синиша смртта го затекна како шеф на струката во Болоња, тим кој оваа сезона беше хит во Серија А под водство на Тиаго Мота, поставен на темелите на работата на непрежалениот Синиша.

Од него научив што значи да се биде човек и маж, секако и кои човечки особини никогаш не треба да се изневерат. Сакам да стигнам до Серија А, тоа му го должам на мојот татко, тоа си го должам и себеси“ истакна Мирослав за својот починат татко.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk