Селекторот на македонската женска ракометна репрезентација, Симе Симовски го скрати списокот за претстојниот квалификациски турнир за пласман на Светско Првенство 2021 Шпанија.

Нашите најдобри ракометарки се дел од групата 2 заедно со селекциите на Грција, Исланд и Литванија. Натпреварите од групата ќе се одиграат во период од 19 до 21 март.

19.03.2021 (17:45 часот) Македонија – Исланд

20.03.2021 (17:45 часот) Македонија – Литванија

21.03.2021 (17:45 часот) Македонија – Грција

sportmedia.mk