logo
logo
logo

Швајцарците прогнозираат: Хрватска е поголем фаворит на ЕУРО 2024 од Англија, Германија, Италија…

Vecer | 11.06.2024

Швајцарците прогнозираат: Хрватска е поголем фаворит на ЕУРО 2024 од Англија, Германија, Италија…

HNS Twitter

Некој ќе остане вчудоневиден, но според статистиките, последните настапи на големите натпреварувања, според пласманот на ФИФА листата, се чини така е.

А тоа е дека репрезентацијата на Хрватска е поголем фаворит за највисок пласман на ЕУРО 2024 од една Англија, потоа Холандија, Германија, Италија.

Според Swiss Football Data, инаку швајцарска страница која се занимава со фудбалска статистика ова е се шансите на репрезентациите да дојдат до трофејот на претстојното ЕУРО 2024:


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk