Брегалница по пауза од четири години и официјално се врати таму каде што и припаѓа, во фудбалската елита на Македонија. Пред денешното дерби со Тиквеш, во меч од последното коло во ВМФЛ – ЗАПАД, претставникот на ФФМ, Димитар Џонов му го предаде пехарот на капитенот на “сините“, Ристе Наумов.

Секако дека следуваше кусо славење, апсолутно заслужено. Да се знае кој е најдобриот, да се знае дека фудбалски Штип се враќа на голема врата во елитата на мак – фудбалот.

ФОТО: ФБ НА ФК БРЕГАЛНИЦА

sportmedia.mk