Ненад Димитријевиќ е вистинско македонско богатство, но и важна алка во редовите на Хувентуд. Репрезентативниот плејмејкер во победата на тимот од Бадалона против Сарагоса постигна 19 поени и подели пет асистенции.

Погледнете ја партијата на лидерот на нашиот најдобар национален тим.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ACB (@acbcom)

The post Шпанците кратко и јасно – „Dimitrijevic time“ (ВИДЕО) appeared first on Sportmedia.mk.

sportmedia.mk