Никола Серафимов, го имаше своето деби во шампионатот  на Унгарија денеска, откако неговиот Залаегерсег одигра 1:1 на домашен терен против тимот на Видеотон. За гостите пак деведесет минути одигра Висар Муслиу, додека пак Даниел Миловановиќ остана на клупата за резервни играчи и ќе почека за своето деби во Унгарскиот шампионат.

Серафимов имаше огромен број на дуели со противничките напаѓачи, пред се затоа што Видеотон имаше повеќе од играта што се вели на овој меч. Упати петнаесетина удари кон противничкиот гол. Гостите и поведоа преку Дардаи, но Бабати успеа да израмни и да му донесе бод на својот тим на стартот на новото првенство.

 

sportmedia.mk