Откако во Германија на големо се шпекулира околу доаѓањетѕо на Јулијан Нагелсман на кормилото на Баерн (М) следната сезона, денеска со својс тав се јавија и од неговиот сегашен клуб РБ Лајпциг.

Во моментов, Лајпциг нема добиено никаква понуда или барање за разговор на оваа тема од екипата на Баерн Минхен. Како и да е, од клубот велат дека кој и да сака да разговара на оваа тема, треба да биде подготвен да плати голема сума за отшетат.

Лајпциг нема да го пушти Нагелсман да си оди, доколку за него не добијат најмалку 15 милиони евра. Нагелсман е тренер на РБ Лајпциг од 2019 година, а пред тоа работеше во Хофенхајм.

sportmedia.mk