13 интервенции, брилјантна партија на голот на Македонија. Никола Митревски синоќа уште еднаш ја покажа својата форма и квалитет и со своите интервенција ги откажа Данците и во она малку што го добија како шанса да и парираат на Македонија во Скопје. Секоја чест за нашиот репрезентативен голман. Во продолжение неговите фантастични интервенции на синоќешниот дуел со светскиот првак.


sportmedia.mk