logo
logo
logo

Саутгејт вечерва не може да смета на Лук Шо, дефанзивецот е повреден

Vecer | 10.07.2024

Саутгејт вечерва не може да смета на Лук Шо, дефанзивецот е повреден

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт не ќе може да смета на Лук Шо во стартните 11 за денешното полуфинале со Холандија на Еуро 2024. Според информациите на англиските медиуми, Шо е повреден и ќе остане на клупата со мали шанси да заигра на вечерашниот натпревар.

На негово место повторно стартер ќе ниде Марк Геи. Лук Шо доби многу пофални коментари за играта на мечот со Швајцарија кога влезе од клупата и и даде една стабилност на својата репрезентација во продолженијата.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk