Во моментов играчот на Олимпик Марсеј, искусниот Алексис Санчез добива официјална понуда од саудискиот клуб Ал Фатех за трансфер вреден 10 милиони евра по сезона.

Истиот вели дека Санчез би се задржал минимум до 2024 година со можност истиот да биде продолжен и понатаму.

Ова е уште една мега понуда во редот на сите оние кои летово пристигнуваат од Блискиот исток и кои одведуваат мега фудбалски звезди на крајот од нивните кариери во тамошните шампионати.
Од Кристијано Роналдо, преку Карим Бензема, а можеби и Лионел Меси се играчите кои се веќе таму, а многу веројатно ете и еден од најдобрите чилеански фудбалери на сите времиња ќе замине таму.


sportmedia.mk