Напаѓачот на Јувентус,  Кристијано Роналдо вечерва на мечот со Сасуоло го постигна својот 100-ти гол во дресот на „Старата Дама“.

36-годишниот фудбалер постигна најбрзи 100 погодоци во историјата на Јувентус во неговите први три сезони минати во клубот. Роберто Баџо и Омар Сивори до оваа бројка стигнаа во нивната четврта сезона во клубот, а Мишел Платини во петтата.

 

sportmedia.mk