logo
logo
logo

Роналдо се правдаше за потегот со кој предизвика скандал во Саудиска Арабија (ВИДЕО)

Vecer | 28.02.2024

Роналдо се правдаше за потегот со кој предизвика скандал во Саудиска Арабија (ВИДЕО)

Португалската легенда Кристијано Роналдо го објасни својот непристоен гест по победата на Ал-Насер над Ал-Шабааб (3:2) во 21. коло на шампионатот на Саудиска Арабија. Постапката на петкратниот освојувач на Златната топка предизвика тензија во локалниот фудбал, па дури и ќе биде истражена.

„Ги почитувам сите клубови. А движењето во овие кадри изразува сила и победа и нема ништо срамно во тоа. Ние во Европа сме навикнати на тоа“, изјави Роналдо.

На интернет се појави видео од 39-годишен Португалец кој покажува непристоен гест кон навивачите по победата на Ал-Насер. Беше објавено дека дисциплинската комисија на фудбалската федерација на Саудиска Арабија може да го казни напаѓачот.

Оваа сезона Роналдо одигра 29 натпревари за Ал-Насер во сите натпреварувања, постигнувајќи 28 гола и 11 асистенции.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk