Јувентус го совлада Порто во Торини по продолжение со 3-2, но овој резултат не беше доволен за пласман во следната рунда во Лигата на шампионите.

На оваа средба одбраната на португалскиот тим ја уништи главната ѕвезда на Јувентус, Кирстијано Роналдо. Ова беше еден од најлошите мечеви на еден од најдобрите фудбалери. Изгледаше целосно изгубен, топката се одбиваше од него, во ниту еден момент не беше близу до она ниво на кое фановите на италијанскиот тим се навикнати.

Деталите од неговата игра веќе се издвоени и навистина е за неверување како може еден фудбалер како него да одигра еден ваков лош меч.

 


sportmedia.mk