Реџиналдо беше еден од неколкуте нови имиња кој оваа зима беше ангажиран од страна на Чаирчани во нападот како замена за Дембо Дарбо. Сепак фановите на Шкупи се уште го очекуваат неговиот деби гол.

Дали тоа ќе се случи денеска на градското деби против Работнички, Реџиналдо коментира:

“Живеам за головите, тоа секако дека кога тогаш ќе се случи, а јас се надевам дека токму денеска против Работнички ќе го постигнам мојот прв гол за Шкупи. Од друга страна поважно е Шкупи да победи отколку јас да бидам стрелец. Свесни сме дека ќе биде тешко на ова градско дерби, го почитуваме противникот, но сепак поскауваме три бода со што ќе ги оствариме нашите амбиции за денешниот меч“, вели офанзивецот на Шкупи, Реџиналдо од кого се очекуваат добри партии и многи голови оваа пролет.

sportmedia.mk