Поради коронавирусот, и забраната за патување од Британија, односно за сите што пристигнуваат во одредени земји од Обединетото Кралство, екипите ќе мора да ги чекаат надвор од своите стадиони.

Измени на домаќинствата има во Лигата на Европа, сега Реал Сосиедад наместо во Сан Себастијан, ќе го дочека тимот на Манчестер Јунајтед во Торино. Бенфика, пак, ќе игра како домаќин со Арсенал во Рим.

Овие измени ќе ги поремети плановите на многу тимови, и некои од нив ќе им ги намали шансите за победа.

sportmedia.mk