Тимот на Манчестер Јунајтед нема да може да смета на услугите на Маркус Рашфорд за утрешниот прв дуел од елиминационата фаза од Лигата на Европа против тимот на Милан на домашен терен.

Напаѓачот денеска не тренираше со остатокот од екипата и тоа значи дека автоматски е во „аут“. тој им се приклучува да Дони Ван Дер Бек и на Хуан Мата, а под знак прашалник е и Едисон Кавани.

Менаџерот на Јунајтед Оле Гунар Солскјер објави денес на прес конференцијата пред мечот дека тимот е горе долу истиот кој настапи на последниот меч против Сити изминатиот викенд.

 

sportmedia.mk