Пресврт во случајот со Серхио Рамос. И покрај тоа што наголемо се шпекулираше дека по крајот на сезоната ќе замине од таборот на Реал Мадрид, сепак, веројатно тоа нема да се случи.

Како што најавуваат од Шпанија, искусниот стопер, сепак, на крај, постигнал договор со „кралевите“ за останување.

Рамос беше блиску до трансфер или во ПСЖ или во Манчестер Јунајтед, но веројатно од тоа ќе нема ништо, и Рамос ќе ја заврши кариерата во таборот на Реал.

sportmedia.mk