Ракометарите на Работнички убедливо со 39:19 славеа над струмички Астраион во денешниот меч од плеј-аут зоната во домашната Суперлига.

Гостите со очигледно променет состав, не можеа достојно да му се спротивстават на домачинот. Со по 7 гола, Ќосески и Добревски беа најдобри стрелци кај Работнички, со што го поведоа тимот кон третата победа во продолжението од сезоната.

 

sportmedia.mk