Официјално, договорот на крилниот фудбалер Анхел Ди Марија со Пари Сен Жермен е продолжен до 30 јуни 2022 година. Аргентинецот и покрај тоа што има 33 години се уште игра одлично и е еден од главните двигатели на работите на „Паркот на принцовите“.

Па по елиминацијата на Барселона, раководството на ПСЖ го официјализираше договорот со својот играч.

Ди Марија е играч на ПСЖ од август 2015 година за кого одигра 248 натпревари (87 голови и 99 асистенции). Тој има дури 16 трофеи со ПСЖ од кои 4 се шампионски титули.

sportmedia.mk