Карим Бензема е промовиран за нов фудбалер на Ал Итихад во Саудиска Арабија. На преполниот стадион клубот го претстави своето најблескаво засилување, „Златната топка“ за 2022 година – Бензема.
Како изгледаше промоцијата, погледнете го видеото. МАЕСТРАЛНО! Како на филм…


sportmedia.mk