logo
logo
logo

Проблеми во рајот: Халанд и Пеп ја “спукаа“, Норвежанецот си оди од Сити!?

Vecer | 05.02.2023

Проблеми во рајот: Халанд и Пеп ја “спукаа“, Норвежанецот си оди од Сити!?

Се чини дека во последно време Пеп Гвардиола како да ги губи конците во Манчестер Сити. Има очигледни проблеми во “рајот“ на „Етихад“, а се започна со заминувањето на Кансело во Баерн Минхен. Се појавија шпекулации дека најмалку уште петтмина играчи не можат да го “смислат“ Пеп, и дека бараат да си одат, а денеска шпанските медиуми, но и дел од оние на Островот лансираат “бомба“ во која велат дека Халанд и Пеп се во лоши односи и дека се чека само летниот преоден рок Норвежанецот да си оди.

И покрај тоа што игра во фантастична форма, Ерлинг Халанд смета дека Сити, со Пеп како тренер, не е клуб за него.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk