Македонскиот интернационалец Езџан Алиоски се наоѓа на списокот на Милан како потенцијалнои засилување на левата бековска позиција, пишуваат турските медиуми. Тие наведуваат дека „Росонерите“ им ги уништуваат надежите на Трабзон за потписот на македонскиот репрезентативец кој моментално игра во Лидс.

Стефано Пиоли летоска ќе направи некои промени во екипата, плус планира неколку засилувања со оглед дека ќе игра во ЛШ, па Алиоски е една од опциите за лев бек.

Хабер 61 спорт“ пишува дека доколку Трабзон не успее со Алиоски ќе се обиде да го ангажира Биргер Мелинг од Ним за 4 милиони евра.

ФОТО: Тwitter

sportmedia.mk