Со завршување на реваншот од осминафиналето во ЛШ меѓу ПСЖ и Целје, и официјално познати се сите двојки во четвртфиналето, последни битки кои носат место на фајнл-фор завршницата во Келн.

Вардар 1961 е елиминиран, но Македонија сепак ќе има свои претставници, а она што е интересно е што подобриот од нив ќе се најде на Ф4. Кирил Лазаров со својот Нант ќе ги одимери силите со Веспрем на Дејан Манасков.

Бранителот на тронот, Кил пак за противник ќе го има ПСЖ предводен од Раул Гонзалез, Барселона ќе игра со Мешков Брест, додека пак Алборг со Фленсбург.

Првите мечеви се закажани за 12. мај, реваншите се седум дена подоцна. Лазаров е домаќин на Манасков на првата средба.

sportmedia.mk