Предводена од Роналдо, репрезентацијата на Португалија на претстојното ЕУРО 2020, ќе се обиде да ја одбрани титулата освона пред четири години на ЕП во Франција.

И има право на тоа, само видете го составот на селекторот Сантош и се ќе ви биде јасно. Роналдо, Бруно Фернадеш, Жота, Жоа Феликс, Рубен Диас… се само дел од веројатно по имиња најсилниот состав на ЕП и првиот фаворит за титулата.

Португалците ќе бидат во група со Унгарија, Германија и Франција, е тоа се вика “група на смрта“.

sportmedia.mk