Без голови на Арената во Скопје по првото полувреме на средбата меѓу Работнички и Силекс. Интересно, содржајно прво полувреме во кое Силекс имаше три супер шанси за гол, двапати Ивановски и еднаш Тантуровски, но домашниот голман Јанков на маестрален начин ја спаси својата мрежа. Во 43.минута гостите бараа пенал откако Гроздановски во својот шеснаесетник играше со рака, но судијата Грујоски не покажа на белата точка.

Работнички на двапати се закани, преку Стојкоски на почетокот од средбата а потоа и преку Прелчец, но сепак без завршница.

sportmedia.mk