Силекс просто го растури Вардар по првите 45.минути од мечот во Кратово. Домашните со двата гола на Денис Ристов водат со 2:0,од кој првиот во 3.минута од слободен удар беше фантастичен, иако според шансите требаше да биде барем 6:1. Што ли само пропуштија кратовци, зицери, шанси, Вардар е во агонија. Треба да се истакне супер шутот на Дејан Блажевски во 8.минута која ја “скрши“ пречката на домашните.

Црно му се пишува на Вардар во продолжение од средбата.

Македонија ЃП во Струмица води со 1:0 против Беласица, додека на останатите мечеви А. Пандев-Шкупи, Борец – Струга ТЛ и Ренова – Шкендија немаше голови.

sportmedia.mk