Фантастично прво полувреме на Шпанија против Костарика и водство од 3:0 во првиот на овој Мундијал во Катар. Три гола, три различни стрелци и уште многу шанси за уште поубедлив триумф.

Олмо во 11., Асенсио во 21., и Феран Торес во 31.минута од пенал се стрелците на “фуријата“ во првите 45.минути.

Костарика едноставно беше немоќна да им се спротистави на шпанските репрезентативци.


sportmedia.mk