logo
logo
logo

Полјаците без Левандовски на првиот меч на ЕП

Vecer | 11.06.2024

Полјаците без Левандовски на првиот меч на ЕП

Полска го отвара Европското првенство против Холандија, а на тој меч ќе има проблеми во нападот затоа што првата ѕвезда Роберт Левандовски е повреден и ќе мора да го пропушти тој натпревар. Докторите ќе направат се за тој да биде спремен да ги одигра другите два меча од групната фаза против Австрија и Франција. Проблемот е кинење на мускул на ногата, а дел од докторите се сомневаат дека тој може да биде подготвен за десеттина дена.
Поради повреда вон стројот е Арек Милик, а проблеми има и фудбалерот на Верона, Карел Свидерски.
Во овој момент здрав напаѓач е само Криштоф Пјонтек.

 


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk