Вчера одекна прекрасна вест дека нашиот таеквондо борец Дејан Георгевски обезбедил норма за ОИ во Токио ова лето. Се верува дека Македонецот во Токио ќе биде еден од кандитите за медал. По тој повод утре во хотелот „Парк“ во Скопје ќе се одржи прес – конференција на МОК и Македонската Таеквондо федерација со почеток во 11 часот.

Инаку на видеото можете да ја проследите историската борба и победа на Дејан Георгиевски против светскиот и олимписки шампион Исаев од Азербејџан со која нашиот борец обезбеди “А“ норма за ОИ.

Борбата меѓу Георгиевски и Исаев започнува од 6.53:20 часот на видеото.

 

sportmedia.mk