Голманот на репрезентацијата на Косово, Аријанет Муриќ е избркан од националниот тим поради недисциплина.

„Косовскиот репрезентативец Аријанет Муриќ, нема да биде дел од националниот тим на Косово поради недисциплина“, се вели во соопштението од косовската фудбалска федерација.

Косово е во лоша форма по поразот во Скопје, и има само еден триумф над Молдавија. Медиумите објавуваат и за лошата атмосфера пред мечевите во квалификациите против Литванија и Шведска дома, и со Шпанија на гости.

 

sportmedia.mk