Манчестер Сити бара замена за Агуеро, а најсериозни имиња кои се споменуваат се Килијан Мбапе и Ерлинг Халанд.

Мбапе засега е далеку од потпис со Сити. За тимот на Гвардиола не е проблем да ја плати отштетата од 200 милиони евра, но проблем е платата. Мбапе бара 36 милиони евра плата годишно, нешто кое Сити не може или не сака да си го дозволи.

Затоа Мбапе веројатно дека ќе заврши во Реал Мадрид, додека Сити ќе се сврти кон Халанд.

sportmedia.mk