Екипата на Јувентус утре од 15:00 часот во рамките од новото коло во Серија А, гостува кај Аталанта. Андреа Пирло и неговите избраници се под притисок, мора да се освојуваат бодови, но тоа овојпат ќе треба да го сторат без Кристијано Роналдо. Тој е повреден и нема да патува за Бергамо.

„Утре играме без важен играч. Поради повреда Кристијано не патува. Сметаме како клуб дека не смее да се ризикува со него, да игра и да заработи потешка повреда“ – изјави Пирло не откривајќи за каков вид на повреда се работи.

 

 

 

sportmedia.mk