logo
logo
logo

Пиоли: Сакаме да ја освоиме Лигата на Европа

Vecer | 23.02.2024

Пиоли: Сакаме да ја освоиме Лигата на Европа

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, истакна дека еден од приоритетите на Милан до крајот на сеозната ќе бид еосвојувањето на Лигата на Европа.

„Сакаме да се обидеме да го освоиме трофејот во Лигата на Европа, тоа е очигледно. Доживувавме позитивен момент во првенството, но во неделата застанавме. Сакаме да го потврдиме нашиот моментум и да се обидеме да ги стигнеме оние пред нас, особено Јувентус. Во Лигата на Европа сигурно ќе се соочиме со силен тим во осминафиналето и нема да биде лесно без разлика кој ќе го добиеме. Но, и тие, исто така, нема да бидат среќни што ќе се сретнат со тим како Милан“, рече Пиоли, пред денешната ждрепка во Нион.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk