Жерард Пике денеска тренираше со остатокот од екипата на Барселона, и има шанси тој да се најде во стартниот состав за тимот кој во вторник игра елиминациона фаза од Лигата на Шампионите против тимот на ПСЖ на домашен терен.

Пике нема играно веќе три месеци, откако се повреди на мечот против Атлетико Мадрид. Страдаа лигаментите на коленото, се опоравуваше сиот овој изминат период, а со оглед на проблемите кои каталонците ги имаат со одбраната ништо чудно стоперот да се најде на терен во вторник.

 

sportmedia.mk