Вчера се одигра големото дерби од шпанска Примера кое директно одлучуваше за титулата, помеѓу екипите на Барселона и Атлетико Мадрид. Мечот заврши 0:0, никој не профитираше можеби само Реал Мадрид.

Во жарот на борбата Луис Суарез инаку екс играч на Барселона, а сега на Атлетико МАдрд, проба да одглуми како по негов обичај повреда која е речиси фатална за него. На ова играчите на Барселона реагираа најнормално, знаат за каков „глумец“ станува збор па Пике едноставно му се обрати со зборовите, „ајде дебел станувај ништо не ти е“….

sportmedia.mk